Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 19 × 9 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 1 |
| Drone Weight | 300 |
| Takeoff Weight | 200g |
| Transit Time (Days) | 1000 |
| Video Capture Resolution | 1080p FHD, 8K UHD |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Certification | CE |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 20~30 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | 1 |
| Motor | Brushless Motor |
| Power Source | Electric |
| Remote Distance | 300 |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Plastic |
| Aerial Photography | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | GPS, Wi-Fi, other |
Instock
There are no reviews yet.