Instock
| Weight | 1.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 26 × 17 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Equipped with Aerosol Spray System/Equipment Capacity | |
| Anti-wind Ability | 5 |
| Drone Weight | 615g |
| Takeoff Weight | 615g |
| Transit Time (Days) | About 6KM |
| Certificate Number | NB2906.2023.000366 |
| Video Capture Resolution | 4K UHD |
| CE | Certificate |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | 3-axis Gimbal |
| Certification | CE |
| Model Number | SJRC F22 S3 PRO |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | >30 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 7.4V (built-in) |
| Motor | Brushless Motor |
| Plugs Type | usb |
| Warning | Not suitable for under 6 years old |
| Warranty | 1month |
| Charging Time | About 5 hours |
| Charging Voltage | 11.1V 3500mAh |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 35*35*8.3CM |
| Remote Distance | About 6KM |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, Camera, USB CABLE |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Lamsam |
| LAMSAM Model | SJRC F22 S3 Pro |
| Aerial Photography | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled, Follow Me, GPS, Wi-Fi |
Instock
There are no reviews yet.