Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.52 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 26 × 8 cm |
| Is Electric | Nickel battery |
| Anti-wind Ability | 5 |
| Drone Weight | 150g |
| Takeoff Weight | 368g |
| Transit Time (Days) | 150m |
| Video Capture Resolution | 4K UHD |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | 4*AA |
| Charging Time | 180minutes |
| Charging Voltage | 5v |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 25*4*7 |
| Remote Distance | 150m |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Metal, Plastic |
| Aerial Photography | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled, Integrated Camera |
Instock
There are no reviews yet.