Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 10 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Dial Window Material Type | Glass, Hardlex, Sapphire Crystal |
| Band length[mm] | 280 |
| Band width[mm] | 22 |
| SIM Card Slot | YES |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Launch Date | 2025 |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | 5G/4G Smartwatch |
| Model | 5G/4G Smartwatch |
| APP Download Available | No |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Precious Metals |
| Band Material | Stainless steel |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | Yes |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | 4G |
| Rear Camera | 8MP |
| ROM | 128G |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, IOS, Wear OS, Color OS, HarmonyOS, FreeRTOS, Wacth OS, Zepp OS, DuWear, Tizen OS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Norwegian, Korean, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Shock Resistant, Passometer, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Permanent Calendar, Multiple Time Zone, Power Reserve, GMT Two Places, Perspective Window, week, Phase of the Moon, Speed Measurement, Month, Moisture Measurement, Attemper, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Calendar, compass, Lighting, Countdown, Calculators |
| Brand Name | BAOAIQI |
| Battery Life | 3 days |
| Display Size | 1.95 |
| RAM | 4GB |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 680*680 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| WIFI | YES, Sport GPS |
| 4G Smartwatch | 5G Smartwatches |
| SIM card Smartwatch | Take a picture |
| For Android | For IOS |
| AMOLED HD screen | Bluetooth BLE5.3 |
| Heart Rate | Blood pressure |
| Sedentary reminder | Automatic heart rate |
| Bluetooth call | SMS notification |
| IP68 Waterproof | SOS Distress |
| Iow power consumption | Global version |
| Free shipping | Fast shipping |
| New Smartwatch | Original Smartwatch |
| WIFI Smartwatch | Compass Smartwatch |
| Video call | 4G Call |
| SIM Call | 5G Call |
| Google map | Google play |
| Tik Tok | Bluetooth Music |
| Game Smartwatch | 128G ROM |
| Battery | 1100mAh |
| Smart Watch | Smart Watch Men |
| smartwatch | smartwatch Men |
| Women Smart Watch | Ladies Smart Watch |
| Smartwatch Women | Bluetooth Smart Watch |
| Watch Ladies | Clock |
| Clock Women | Clock men |
| Smartwatch for women | smartwatch Mens |
| watch for men | watch for women |
| smart watch women | Fitness Watch |
Instock
There are no reviews yet.