Instock
| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 9 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 6Day |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| SIM Card Slot | No |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.2 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Women's Health Monitoring, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | Da Fit |
| Screen Material | TFT |
| CPU Model | reloj mujer inteligente |
| Model | smart watch women |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Movement Type | Electronic |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | No |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, Portuguese, Italian, French, german, Korean, japanese, UKRAINIAN, Arabic |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Multiple Time Zone, Power Reserve, GMT Two Places, Perspective Window, week, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Calendar, Countdown |
| Brand Name | LIGE |
| LIGE Model | watch face sport |
| RAM | <128MB |
| Resolution | 172*320 |
| Display Size | 1.45 inch |
| Battery Capacity(mAh) | 180-220mAh |
| Origin | Mainland China |
| Accessory Type | Smartwatch, charging cable, manual, original box |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Band Detachable | Yes |
| smartwatch herren | smartwatch hombre |
| smartwatch mannen | smartwatch uomo |
| smart watch 2025 | reloj hombre |
| watch | reloj |
| smart watch | relogio lige original |
| smartwatch | reloj inteligente |
| smart watches | smartwatch damen |
| Smartwatch Frauen | Smart Watch vrouwen |
| smartwatch donna | smartchwatch damski |
| smartwatch mujer | reloj mujer inteligente |
| relojes inteligentes | relojes smart watch |
| relogios masculino | smart watch men |
| smart watches for men | smartwhatch |
| fitness tracker | relogios smartwatch |
| smartwatches | montres hommes |
| reloj mujer | smart watch 2025 men |
| mens smart watch | reloj smartwatch |
| relojes para damas | montre connecté homme |
| reloj inteligente mujer | reloj inteligente hombre |
| relojes inteligentes hombre | montre connectée |
| relogios inteligentes | relogio masculino |
| montres intelligentes | lige smart watch |
Instock
There are no reviews yet.