Instock
| Weight | 0.067 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Plastic |
| Width[mm] | 30 |
| Depth[mm] | 10 |
| Weight[g] | 66 |
| Height[mm] | 30 |
| Battery Capacity[mAh] | 500 |
| Battery life up to[hours] | 6-8h |
| Voice assistant built-in | No |
| Maximum wireless range[m] | 10m-20m |
| NFC Technology | No |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Semi-open |
| Max Output | 100mW |
| Number Of Drivers | 2 |
| Charging Method | Charging case |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Magnet Type | Ferrite |
| Driver Diameter | 10mm |
| Total Harmonic Distortion | 1% |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Package List | Charging case, Charging Cable |
| Features | waterproof, With microphone, Apple Siri Support, Active Noice Cancelling |
| Codecs | AAC, sbc |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Line Length | 0m |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Sensitivity | 100dB |
| Plug Type | None |
| Function | For Internet Bar, Monitor Headphone, for Video Game, Common Headphone, for Hunting & Shooting, For Mobile Phone, for Powersports, HiFi Headphone, Sport, For Outdoor, For Swimming, For Office, For DJ, For Study |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | No |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | None |
| Communication | True wireless |
| Style | In-ear |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | FUYUN |
| Support Memory Card | No |
| Resistance | 20Ω |
Instock
There are no reviews yet.