Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 31 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 23 × 17 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Nominal Capacity | 100Ah-300Ah |
| Weight | 10-30KG |
| Voltage | 12.8V-51.2V |
| Application | Scooter, Street Bike, Solar |
| Model Number | 12V 24V 48V LiFePO4 Battery |
| Type | Li-Ion |
| Brand Name | WULILLS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, RoHS |
| Cycle Time | >4000 times |
| Warranty | 5 Years |
| Support to OEM | Yes |
| Features 1 | 12V 100Ah 200Ah 300Ah Lifepo4 battery |
| Features 2 | 12V 24V 48V LIFePO4 Battery With Built-in BMMS |
| Features 3 | Lifepo4 Batteries for RV Solar |
| Features 4 | 12V 300Ah Lithium Iron Phosphate Battery |
| Features 5 | 48V 70Ah Lifepo4 battery pack |
| Features 6 | 24V 100Ah LiFePO4 Battery Pack |
| Features 7 | Made of New Brand Grade A+ Prismatic Cells |
| Support to Dropshipping | Yes |
Instock
There are no reviews yet.