Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 16 × 6 cm |
| Communication method | GPRS, RF, Wi-Fi |
| Camera Equipped | No |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Bundle | openwrt |
| Model Number | HLK-7688A-kit |
| Compatibility | All Compatible |
| Brand Name | bibikoo |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Module Dimension | 18mm*32.8mm*2.8mm |
| Function | Ethernet to WiFi, serial uart t |
| OS | openwrt/linux |
| Module type | Embedded wifi module |
| Operating mode | AP/STA/AP+STA |
| Wireless protocol | 802.11b/g/n |
| Flash | 32MB |
| DDR2 | 128MB |
| SDK | available |
| Sample | available |
Instock
There are no reviews yet.