Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, Gaming, DESIGN, Daily Entertainment |
| Keyboards | TOUCHPAD, Backlit Keyboard |
| Network Communiction | Bluetooth-compatible, WIFI |
| Touch Screen | No |
| Expandable storage | YES |
| Hard Drive Interface | M.2 |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | 35W |
| Graphics Brand | Intel |
| Graphic Type | Dedicated |
| Max Turbo Frequency | 5.1GHz |
| Base Frequency (GHz)4 | 4.4GHz |
| Number of Cores | 14, 16 |
| Keyboard language | English (UK) |
| Keyboard backlit type | monochrome |
| Wireless Interfaces | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Weight (Battery Included) | 1.5Kg-1.8Kg |
| Screen Refresh Rate | 165Hz |
| Video Memory Capacity | 16GB |
| Dimensions (WxHxD) | / |
| RAM | 32GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Thickness | 15mm- 18mm |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 1TB |
| Port | Thunderbolt 4 |
| Display Ratio | 16:10 |
| Display Size | 16Inches 400mm |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | Intel Arc Graphics |
| Type | Slim Laptop |
| Brand Name | XIAOMI |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.