Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 50 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, Gaming, DESIGN, Daily Entertainment |
| Keyboards | TOUCHPAD, Backlit Keyboard, Numeric Keypad |
| Expandable storage | YES |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | Other |
| Graphics Brand | AMD |
| Graphic Type | Dedicated |
| Max Turbo Frequency | Other |
| Base Frequency (GHz)4 | Other |
| Number of Cores | 16 |
| CPU Brand/Model | AMD Ryzen 9 7945HX |
| Weight (Battery Included) | ≥2.0Kg |
| Screen Refresh Rate | 240Hz |
| Video Memory Capacity | 8GB |
| Dimensions (WxHxD) | 358mm*16.9mm*260mm |
| RAM | 16GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Hard Drive Capacity | 1TB |
| Port | 3.5 mm Mic Jack, 1*USB3.1 Type-C, RJ-45 |
| Display Ratio | 16:10 |
| Display Size | 16Inches 400mm |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Type | Gaming Laptop |
| Brand Name | Lenovo |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.