Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.497 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 17 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 0.5w-3w |
| Battery Capacity(mAh) | 1400mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 16 PMR/22FRS(12 NOAA for USA) |
| Frequency Range | PMR 446MHz / FRS 462MHz |
| Dimensions | 5.48*17.5*3.4cm (include antenna) |
| Model Number | F22 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 1.5km-3km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.