Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.89 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 12 cm |
| Output Power(w) | 0.5w-3w |
| Battery Capacity(mAh) | 1500 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 20 |
| Frequency Range | 400-470MHz |
| Dimensions | 108(W) x 55(H) x 21(D) mm |
| Model Number | BF-T1 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.