Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.481 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 11 × 10 cm |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | High Power |
| Waterproof / Water-Resistant | IP65 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | 136-174MHz & 220-260MHz & 400-520MHz |
| Dimensions | 58x109x33mm(no include antenna) |
| Model Number | UV-16 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 10km-50km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
Instock
There are no reviews yet.