Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 10 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 5500 |
| Waterproof / Water-Resistant | IP68 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | 136-174MHz&400-520MHz |
| Dimensions | 132*56*35(no antenna) |
| Model Number | UV-9R PRO CAMO |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Portable Two Way Radio |
| Name | Baofeng UV-98PRO Walkie Talkie |
| Model | UV-98 PRO |
| Power | 10W High Power |
| Battery Capacity | 5500mAh Li-ion Battery |
| frequency | Dual Band |
| Feature | FM Radios |
| Feature 2 | SOS Alarm |
| Feature 3 | IP68 Waterproof Radio |
Instock
There are no reviews yet.