Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 11 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 2200 mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic+metal |
| Storage Channel | up to 3000 |
| Frequency Range | VHF 136-174MHz &UHF 400-480MHz |
| Dimensions | 272*56*32mm(include antenna) |
| Model Number | Baofeng DM-1701A |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
Instock
There are no reviews yet.