Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 2200 |
| Waterproof / Water-Resistant | IP67 |
| Material | Strong Polycarbonate Plastic |
| Storage Channel | 32 |
| Frequency Range | 400-480MHz (UHF) or 136-174Mhz(VHF) |
| Dimensions | 20x16x8cm |
| Model Number | TYT MD-680 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | RONGYIN |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee, None |
| Net Weight | 250G |
| Color | Black |
| Package | Box |
| Shipping Cost | Free |
| Antenna Impedance | 50 ohm |
| Working Mode | Double modes: Digital & Analogue Mode |
| Operating voltage | DC 7.2V |
| Battery capacity | 2200 mAh |
| Warranty | One Year |
| RF Output Power | 10W Max |
| Type | DMR Two Way Radio |
| Mode | Dual time slot |
Instock
There are no reviews yet.