Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.165 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 8 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 2800mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | IP57 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | Battery Only |
| Frequency Range | Camo BL-8 Battery |
| Dimensions | 2800mAh Li-ion Battery |
| Model Number | Camouflage UV-82 Battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Color | Camouflage |
| Item Name | Li-ion Battery |
| Item Type | Walkie Talkie Parts |
| Battery Model | BL-8 |
| Compatible With | UV-82 UV-82HP, UV-82X, UV-82C, UV-82L, UV-8D, UV-82 V2+ |
Instock
There are no reviews yet.