Instock
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 9 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 2200mAh/2800mAh/3600mAh optional |
| Waterproof / Water-Resistant | IP67 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 3000 Channels |
| Frequency Range | 136-174Mhz(VHF) & 400-480MHz (UHF) |
| Dimensions | 13.5cm*5.5cm*3.5cm(not include antenna) |
| Model Number | MD-UV390 Plus |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | RONGYIN |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Capacity | 2200mAh/2800mAh/3600mAh optional |
| Charging | Type-C Charging(2800mAh/3600mAh) |
| Power | 10W/5W optional |
| Frequency | 136-174Mhz(VHF) & 400-480MHz (UHF) |
| Type | DMR Digital Radio |
| Feature 1 | Waterproof IP67 |
| Feature 2 | AES256 Encryption |
| Feature 3 | GPS |
| Feature 4 | Compatible with Mototrbo Tier l & ll |
| Feature 5 | Remote kill/stun and activate |
| Feature 6 | Dual Time Slot |
| Feature 7 | Monitor |
| Feature 8 | Color LCD Display |
| Feature 9 | Record |
| Feature 10 | MD-UV390 upgraded version |
Instock
There are no reviews yet.