Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 19 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1500 |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | UHF: 400-470MHz |
| Dimensions | 115x60x33mm ( without aerial ) |
| Model Number | Baofeng BF-888s, Baofeng 888s |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Battery Capacity | 1500mAh |
| Voltage | DC 3.7V |
| Power Output | 5W |
| Net Weight | 180G |
| Frequency Stability | 2.5ppm |
| Audio Output | 1000mW |
| Antenna Impedance | 50Ohm |
| Operated Temperature | -30c-+60c |
| Color | Black |
| Package | Box |
| Type | Two Way Radio |
Instock
There are no reviews yet.