Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None, None |
| Output Power(w) | 10w-25w |
| Battery Capacity(mAh) | High Capacity |
| Material | Plastic, Plastic |
| Storage Channel | 999, 999 |
| Frequency Range | 65-108MHz108-136MHz136-174MHz220-260MHz350-390MHz400-520MHz |
| Dimensions | 180*70*45mm(not included Antenna) |
| Model Number | BAOFENG UV25pro, BAOFENG UV25pro |
| Walkie Talkie Type | Portable, Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 10km-50km, 10km-50km |
| Brand Name | RYKS, BAOFENG |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Certification | CE, CE |
| Output power (W) | 10w-25w |
| Battery capacity (mAh) | High Capacity |
| Waterproof Water-Resistant | IP55 |
| IsDisplay | Yes |
| Features 1 | One-click Copy Frequency |
| Features 2 | Up to 999 memory channels |
| Features 4 | Support USB (TYPE C) charging |
| Features 5 | Built-in FM Radio (65-108MHz) |
| Features 7 | HighMidLow power selectable |
| Features 8 | Frequency hopping to keep your call privacy confidential |
| Features 9 | full keyboard fully open menu operation |
| Features 10 | Scan modes(TimeCarrierSearch) |
| Features 11 | Dual watch Dual reception Dual-band handheld transceiver |
| Features 12 | High Capacity Lithium-lon battery |
| Features 13 | Stopwatch function |
| Features 14 | Power-on password management function |
| Features 15 | DTMF encoder and DTMF manual dial |
| Features 16 | VOX (voice activated transmit) |
| Features 17 | Display illumination programmable via keypad |
| Features 18 | Alarm function |
| Features 19 | Frequency step 25562510125202550KHz |
| Features 20 | Programmable repeater offset |
| Features 21 | Transmission time-out timer |
| Features 22 | Ten (10) levels of Squelch adjustment |
| Features 23 | Function beep on the keyboard |
| Features 24 | Battery save function |
| Features 25 | Busy channellock out |
| Features 26 | Two(2) pins for Kenwood accessory port |
| Features 27 | End oftransmission tone aka Roger Beep |
| Features 28 | Support NOAA weather reception function in the United States and Canad |
| Features 29 | Voice Scramble |
Instock
There are no reviews yet.