Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 2 cm |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | 800 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | Battery Only |
| Frequency Range | Battery Only |
| Dimensions | 45*40*10mm |
| Model Number | BP38/40 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Walkie Talkie Battery |
| Item Name | BP38/BP40 Battery |
| Battery Type | Ni-MH Battery |
Instock
There are no reviews yet.