Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None, None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 2000 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 3000 |
| Frequency Range | 108-136mhz |
| Dimensions | 131x61x36mm |
| Model Number | RT3S |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | OEING(OEING) |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Radio ID | 4 |
| Color code | 0-15 |
| Repeater Slot | Dual time slot, 1/2 |
| Contacts | 120000 |
| Weight | 258g (with battery) |
| Vocoder | AMBE+2TM |
| Power | High<=5W, Low<=1W |
| Speaker mic/Headset/Programming Port | Two-pin K plug |
| Antennna type | SMA-M |
| Charger type | EU/US/UK/AU charger optional |
| VOX sensitivity | 1-10 |
| Mic Gain level | 1-6 |
| Button definable | Yes, can define short press and long press function |
| Encryption Setting | None/Basic/Enhanced |
| Call type | Private Call/Group Call/All Call |
| Squelch | 1-9 |
| Support DTMF Signaling | Yes |
| Support GPS | Yes |
| Antenna Connector | SMA-M |
| Audio Connector | Compatible with Kenwood 2Pin |
| Usable programming cable | J9110P |
Instock
There are no reviews yet.