Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1200 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | UHF 400-470MHz or VHF136-174MHz |
| Dimensions | 120*54*33mm(without antenna) |
| Model Number | TC-508 TC-500S |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | KSTERA |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| RF power output: | 5W |
| Weight: | 230g(without Antenna&Battery) |
| Battery Capacity: | Battery |
| Channel Spacing: | 12.5, 25kHz |
| Battery life: | about 12hrs(5-5-90 Duty Cycle) |
| Type | Two Way Radio |
Instock
There are no reviews yet.