Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 12 × 10 cm |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1800 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | 136-174MHz & 400-520MHz |
| Dimensions | 58*110*32mm |
| Model Number | UV-5RE |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 1.5km-3km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Color | Black |
Instock
There are no reviews yet.