Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.74 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 22 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 4000mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 200 |
| Frequency Range | 88-108MHz&136-174MHz&350-390MHz&400-520MHz |
| Dimensions | 125*45*66MM(except antenna) |
| Model Number | TG-UV2 Plus |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | RONGYIN |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
Instock
There are no reviews yet.