Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Built-in GPS | YES |
| Wi-fi | YES |
| IP68/IP69K | No |
| Charging Power | other |
| Touch Screen | Yes |
| Bluetooth Version | YSE |
| Memory Card Type | Shared with SIM slot |
| Battery Capacity Range | 4500-5999 mAh |
| Rear Camera Quantity | 2 |
| Wireless Charging | No |
| NFC | No |
| Biometrics Technology | Side-mounted, Face Recognition |
| Charging Interface Type | TYPE-C |
| Front Camera Quantity | 1 |
| 3.5mm Headphone Port | No |
| Fast Charging | Adaptive Fast Charge |
| Screen Type | Water Drop Screen |
| Rear Camera Pixel | 13MP |
| Front Camera Pixel | other |
| Battery Capacity(mAh) | 5160 |
| CPU Model | Unisoc |
| Battery Type | Not Detachable |
| Display Resolution | 1612×720 |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card |
| Language | English, Russian, german, FRENCH, Spanish, POLISH, Portuguese, Italian, Turkish, Norwegian, KOREAN, japanese, Arabic |
| Display Size | 6.6‘’ |
| Cellular | 3G, 2G, 4G |
| Operation System | Android |
| Item Condition | New |
| Design | BAR |
| Brand Name | Hotwav |
| Origin | Mainland China |
| CPU | SC9863 |
| OS | Android 14 |
| Memory | 8(4+4)GB RAM + 64GB ROM |
| Max. Expansion | 1TB |
| Battery | 5160mAh |
| Display | 6.6 Inch HD+ |
| Rear Camera | 13MP+0.08MP |
| Front Camera | 5MP |
| 2G | B2/B3/B5/B8 |
| 3G | B1/B5/B8 |
| 4G | B1/B3/B5/B7/B8/B20/B38/B40/B41 |
Instock
There are no reviews yet.