Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.135 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 3 cm |
| Craft of Weaving | Knit |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Feature | Keep warm |
| Applicable Scene | Outdoor |
| Applicable Season | winter |
| Model Number | MX16006-Q |
| Pattern Type | Solid |
| Style | Casual |
| Gender | WOMEN |
| Department Name | ADULT |
| Material | Acrylic, wool, COTTON, Fur |
| Brand Name | ENJOYFUR |
| Origin | Mainland China |
| CN | Hebei |
| Item Type | Skullies & Beanies |
| Beanies hat materials | 30% Cashmere, 20%Cotton, 50% acrylic |
| Fur pompom materials | Real Raccoon fur |
| Beanies hat size | One size with good stretch, for 52-60cm |
| Beanies hat Length | 19cm |
| Beanies hat lining | With lining, double layer |
| Patter of hat | Fashion Skullies |
| Beanies hat season | Autumn and winter |
| Beanies hat fashion | Street shot, European and American version |
| Hat design | Pompom can be removed, easy wash |
| Quality of the hat | With cashmere, very good quality |
Instock
There are no reviews yet.