Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Dial Diameter | 45mm |
| Case Thickness | 12.5mm |
| Band Length | 27.5cminch |
| Band Width | 24mm |
| Band Material Type | Nylon |
| Model Number | ALPS |
| Feature | STOP WATCH, Back Light, Shock Resistant, Chronograph, Water Resistant, Alarm, compass, Week Display |
| Style | SPORT |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Case Material | Carbon Fiber |
| Movement | Digital |
| Brand Name | NORTH EDGE |
| Origin | Mainland China |
| Screen | FSTN Screen |
| Product net weight | 43g |
| Strap | Wear-resistant nylon |
| Battery | CR2430 |
| Case | Carbon Fiber Composite |
| Clasp | Loop style Velcro clasp |
Instock
There are no reviews yet.