Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | ANALOG-DIGITAL |
| Case Thickness | 18mm |
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | PU |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Plastic |
| Model Number | 8098 |
| Dial Diameter | 54mm |
| Feature | Luminous, Back Light, Shock Resistant, LED display, Chronograph, Complete Calendar, DIVER, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 25inch |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | SMAEL, SMAEL |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.