Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | ANALOG-DIGITAL |
| Case Thickness | 17mm, 17mm |
| Band Width | 22mm, 22mm |
| Band Material Type | RUBBER, Rubber |
| Case Shape | Round, Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex, Hardlex |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | skmei 1155/Men watch/sport watch, skmei 1155/Men watch/sport watch |
| Dial Diameter | 55mm, 55mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, LED display, Chronograph, DIVER, Multiple Time Zone, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 23.4cm |
| Case Material | Acrylic |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.