Instock
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | ANALOG-DIGITAL |
| Case Thickness | 9mm, 9mm |
| Band Width | 15mm, 15mm |
| Band Material Type | Plastic, PU |
| Case Shape | Irregular Shape, Irregular Shape |
| Dial Window Material Type | RESIN, resin |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI 1604, 1604/electronic watch |
| Dial Diameter | 32mm, 32mm |
| Feature | Shock Resistant, LED display, Repeater, Chronograph, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Buckle, Buckle |
| Band Length | 24cm, 24cm |
| Case Material | Plastic, Plastic |
| Movement | Digital, Digital |
| Style | Fashion & Casual, Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei, Skmei |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches, Digital Wristwatches |
| Certification | CE, CE |
Instock
There are no reviews yet.