Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 10mm, 10mm |
| Band Width | 19mm, 19mm |
| Band Material Type | RUBBER, Rubber |
| Case Shape | Irregular Shape, Irregular Shape |
| Dial Window Material Type | RESIN, resin |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI 2042, SKMEI 2042 |
| Dial Diameter | 41mm, 41mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, Chronograph, Complete Calendar, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 25.5cm |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital, Digital |
| Style | Fashion & Casual, SPORT |
| Brand Name | Skmei, Skmei |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches, Digital Wristwatches |
| Certification | CE, NONE |
| Feature-5 | watch men |
| original | Yes |
| Feature-1 | Digital watch |
| Feature-2 | Date Week display |
| Feature-3 | 12/24 hour system |
| Feature-4 | Alarm Clock |
Instock
There are no reviews yet.