Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.156 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 11 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | ANALOG-DIGITAL |
| Case Thickness | 16mm |
| Band Width | 28mm |
| Band Material Type | Silicone |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | FB0032 |
| Dial Diameter | 44mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, LED display, Repeater, Chronograph, Complete Calendar, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | foxbox |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.