Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.39 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 19 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Plastic |
| Battery life up to[hours] | 18 |
| Voice assistant built-in | No |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Sealed |
| Number Of Drivers | 2 |
| Charging Method | cable |
| Headphone Pads Material | Fabric |
| Driver Diameter | 40mm |
| Total Harmonic Distortion | 0.1% |
| Impedance Range | from 33 to 100 Ω |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Features | With microphone, Detachable Cable, Active Noice Cancelling |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | No |
| Waterproof | No |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Sensitivity | 83.1dB |
| Plug Type | None |
| Function | For Internet Bar, for Video Game, For Swimming |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Communication | WireLess |
| Style | Over the Ear |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | Logitech |
| Logitech Model | G435 |
| Resistance | 45Ω |
Instock
There are no reviews yet.