Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Numberless |
| Case Thickness | 11mm |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Tonneau |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | B355 |
| Dial Diameter | 35 to 39 mm |
| Feature | Luminous, Auto Date, Complete Calendar, Water Resistant, swim, Week Display, luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Band Length | 21cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Quartz |
| Style | Business |
| Brand Name | BINBOND |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.