Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 cm |
| Case Thickness | 15mm, 15mm |
| Band Width | 18mm, 18mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL, Stainless Steel |
| Dial Window Material Type | Glass, glass |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI 3 Time digital watch men 1850, SKMEI 3 Time digital watch men 1850 |
| Dial Diameter | 46mm, 46mm |
| Feature | STOP WATCH, Back Light, Shock Resistant, Luminous, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar, 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp, Bracelet Clasp |
| Band Length | 23cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz, Dual Display, Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.