Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Feature | water proof, Shock Resistant, Complete Calendar, Moon Phase, Multiple Time Zone, Week Display |
| Display Type | Numberless |
| Case Shape | Round |
| Case Thickness | 15mm |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | GL8998 |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Band Length | 22cm |
| Case Material | Alloy |
| Style | Fashion & Casual |
| Movement | Automatic Self-Wind |
| Brand Name | GLENAW |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.