Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 11mm, 11mm |
| Band Width | 20mm, 20mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL, Stainless Steel |
| Case Shape | Round, Round |
| Dial Window Material Type | Glass, glass |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | skmei watch 1712, skmei watch 1712 |
| Dial Diameter | 45mm, 45mm |
| Feature | Shock Resistant, LED display, Chronograph, Complete Calendar, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar, 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp, Bracelet Clasp |
| Band Length | 22cm, 22cm |
| Case Material | Alloy, Alloy |
| Movement | Digital, Digital |
| Style | Fashion & Casual, Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei, Skmei |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Certification | None, NONE |
| Item Type | Digital Wristwatches, Digital Wristwatches |
| Gender | men |
| original | Yes |
Instock
There are no reviews yet.