Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Feature | water proof |
| Display Type | Numberless |
| Case Shape | Tonneau |
| Case Thickness | 9mm |
| Movement origin | Jp(origin) |
| Band Width | 25 to 29 mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Model Number | S1077 |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Dial Diameter | 35 to 39 mm |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Band Length | 18cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Style | Business |
| Movement | Automatic Self-Wind |
| Brand Name | ROKATIE |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.