Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.228 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 8 cm |
| Case Thickness | 11mm |
| Band Width | 25mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | PL-2 |
| Dial Diameter | 40mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, Auto Date, Water Resistant, Anti-magnetic, luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Quartz, Janapese Mechanical Quartz Import Precise |
| Style | Business |
| Brand Name | PLADEN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Color | Sliver/Black/Blue/Rose |
| Contion | Top Brand New High Quality |
| date | Automatic date |
| Pointer | Luminous pointer |
| watch | men watch |
Instock
There are no reviews yet.