Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 15 × 10 cm |
| Case Thickness | 10mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | S001 |
| Dial Diameter | 44mm |
| Feature | Shock Resistant, Luminous, Auto Date, Complete Calendar, DIVER, Water Resistant, swim |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.