Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 11 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Field of View | 7.6 |
| Eyepiece diameter | 24mm |
| Prism Description | BAK4 |
| Water Resistance Level | IPX4 |
| Objective Lens Diameter | 24MM |
| Lens Coating Description | FC |
| Magnification | 8X |
| Focus Type | CENTRAL |
| Material | Plastic |
| Model Number | NV008 |
| Type | Binoculars |
| Brand Name | suntekcam |
| Origin | Mainland China |
| Definition | 48MP |
| Video Definition | 4K |
| Display Screen | 2.4 TFT LCD |
| Color | Black |
| Memory card | Micro SD card up to 128GB |
| Objective diameter | 24mm |
| Observing Distance in Low light | 2m-200m |
| Battery capacity | Polymer battery 2500mAh |
| Opreting Voltage | 3.7v DC |
| Aperture | F1.55 larger aperture |
Instock
There are no reviews yet.