Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 6 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Automatic Power off, International Voltage, Anti Scalding |
| Material | Plastic |
| Model Number | CMHA-45 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x15mm |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ce, RoHS, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | 20, 000-50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | More Than 240 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 180 °C |
| Brand Name | CMYS |
| CMYS Model | CMHA-45 |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Electric Hot Comb | Peine Alisador De Cabello |
| Max temperature 260℃/500℉ | Ceramic Comb |
| Fast Heating in 30 seconds | Auto Shut off in 60 Minutes |
| Dual Voltage | Tangle-free swivel Cord |
| High Heat temperature up to 500F/260C | Multiple Temperature Setting from 180F-500F |
| High Heat Press Comb | Color option :Pink/black/hot pink/red/silver/rainbow |
| 500℉ hot Comb Electric for Wigs | Peine profesional de prensa de ceramica para cabello |
| silkier and frizz-free | Ceramic Press combo smoothes and softens all hair types |
| pente quente | Peine Caliente De 500 °F |
| Customerizied logo | 20 piece |
Instock
There are no reviews yet.