Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.343 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 12 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Wireless Portable, ION-, Thermostatically Operated, Automatic Power off, Anti Scalding |
| Material | ABS |
| Model Number | F2 |
| Optimal styling time | 1-2 min. |
| Material of thermal plate/bar | other |
| Dimensions Of Heating Plate | Others |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Certification | ce, RoHs, UL, RoHS, CE |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce, UL(纺织品) |
| Max. temperature | 200 °C |
| Temperature Controller | Thermostatic |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 120 °C |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
Instock
There are no reviews yet.