Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 16 × 12 cm |
| Material | ABS |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Wireless charging |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Certification | ce |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 220 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | Less than 25 W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 120 °C |
| Brand Name | UKLISS |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
Instock
There are no reviews yet.