Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.43 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 10 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Thermostatically Operated |
| Model Number | 038A |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 80 °C |
| Brand Name | KIPOZI |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Power Raiting | 50W |
| Plate Type | Ceramic Plates Tourmaline Ionic |
| Heat Up Time | 15S Fast Heat Up |
| Heat Standard | PTC Heat |
| Auto Shut-Off | 60min |
| Power Cord | 2M |
Instock
There are no reviews yet.