Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.341 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 19 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 1 years |
| Type | LS252D Portable Leeb Hardness Tester |
| Customized support | OEM, ODM |
| Place of Origin | China |
| Model Number | LS252D |
| Material | Plastic |
| Size | 18*9*5cm, 148*34*24 mm |
| Model Type | LS252D Leeb Hardness Tester for Steel |
| Probe | Impact device D |
| Hardness Scales | HL, HV, HB, HS, HRA, HRB, HRC |
| Resolution | 1HL |
| Repeatability | 6HL |
| Accuracy | ±12 HL, ±6 HL typical |
| Power Supply | Rechargeable lithium battery 3.7V@250mAh |
| Weight | About 68 g |
| Display | 128 * 64 dot matrix OLED |
Instock
There are no reviews yet.