Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 40 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ, YXH welding machine |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Condition | New |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | According to actual condition |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | according to actual condition |
| Arc Current | 24 |
| Pulse Frequency | 50/60 |
| Pilot Arc Current | 5-500 |
| Rated Duty Cycle | 80% |
| Motor Type | AC Motor |
| Dimensions | 630*380*660mm |
| Use | ss, iron, low carbon steel welding |
| Voltage | 380V |
| Power | 0.93 |
| Weight (KG) | 50 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Applicable Industries | Manufacturing Plant |
| Showroom Location | None |
| Rated input capacity | 15.8KVA |
| Rated input current | 24A |
| Welding Current Adjustment Range | 5-500A |
| Cooling mode | Air/water cooling |
| Protection Level | IP21 |
| Size | 630*380*660mm |
| Weight | 52kg |
| Application | ss, iron, low carbon steel welding |
| Color | Green |
| type | WMF500A Tig Argon welding |
Instock
There are no reviews yet.