Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 57 × 19 × 40 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | / |
| Takeoff Weight | / |
| Transit Time (Days) | / |
| Video Capture Resolution | other |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Controller Mode | MODE2, MODE1 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | NONE |
| Plugs Type | / |
| Warning | / |
| Warranty | / |
| Charging Time | / |
| Charging Voltage | / |
| Power Source | GAS |
| Remote Distance | >120m |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Remote Controller |
| Material | Vinyl |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled |
Instock
There are no reviews yet.