Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 30 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 4 |
| Drone Weight | / |
| Takeoff Weight | / |
| Transit Time (Days) | Greater than 120 meters |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Model Number | F08 Bell-206 |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | NO |
| Plugs Type | TYPE-C |
| Charging Time | About 60 minutes |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Dimensions | 375*390*122mm |
| Remote Distance | Greater than 120 meters |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Metal, FIBERGLASS, Carbon Fiber |
| Brand Name | YXZNRC |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | other |
Instock
There are no reviews yet.